Nauczycielka z powołania, koordynatorka wielu projektów edukacyjnych dla młodzieży o tematyce holocaustu, wielbicielka farb olejnych,  za pomocą których przelewa na płótno malarskie swoje spostrzeżenia. Mrągowianka jest autorką wernisażu, który 11 lutego zagości w Dobrym Mieście.

Zapraszamy na wystawę prac plastycznych Magdaleny Lewkowicz w Dobrym Mieście. Otwarcie wystawy 11 lutego o godzinie 18.00 w miejskim Skansenie. Autorka prac pięć lat temu zadebiutowała wystawą w Mrągowskim CKiT.

Obrazy Magdaleny Lewkowicz ilustrują nie tylko zakres zainteresowań autorki czy cechy warsztatu, ale przede wszystkim odkrywają osobowość malarki. Oto obserwujemy rzeczywistość postrzeganą przez optymistkę zaciekawioną światem. Przekonuje nas o tym paleta barw, bogactwo kolorystyczne i zmienność perspektyw oglądu. Każdy widz w obrazach malowanych przez autorkę może dostrzec coś innego : smutek, nostalgię, złość, radość, troskę. Niektóre przerażają, inne wychodzą poza ramy przyjętych proporcji, kolejne cieszą oko barwami.

Magdalena Lewkowicz.

Nauczycielka historii i  wos-u  w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. Autorka i koordynatorka projektów edukacyjnych dla młodzieży o tematyce holocaustu i wielokulturowości min. gry miejskiej „Dom Rabina” dla mieszkańców miasta, projektu „Dzieciństwo” dla Shoah Foundation oraz „Mrągowo wczoraj i dziś” w którym uczniowie poznali przeszłość swojego regionu. W swoich działaniach współpracuje z Fundacją Borussia z Olsztyna. Jest Ambasadorem Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Dwukrotnie wyróżniona w konkursie im. Ireny Sendlerowej „ Za naprawianie świata”. W 2016 r. odznaczona medalem „Za zasługi dla Warmii i Mazur„ z rąk Marszałka Województwa. Czynnie działa na rzecz dzieciaków niepełnosprawnych oraz w Stowarzyszeniu Kociarze Mrągowo. Obecnie pełni funkcję Wicestarosty Powiatu Mrągowskiego. Malowaniem interesuje się od szkoły średniej. Jest samoukiem, a farby olejne poznała w 2008 roku , kiedy było ją stać na ich zakup po raz pierwszy. W 2012 r. miała miejsce debiutancka wystawa w CKiT w Mrągowie.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież